Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, multidisipliner bir yaklaşımla farklı materyaller ve teknikler kullanarak hastalarımızı hayal ettikleri gülüşlere kavuştururken aynı zamanda dişlerin ve dişetlerinin sağlığını da en yüksek seviyeye getirdiğimiz bir tedavi protokolüdür.

Gülüş tasarımında özellikle ön bölgede en çok uygulanan materyaller lamina ve zirkonyadır. Bu tedavimizde dişlerin en yüksek seviyede estetik görünümüne kavuşması için hastamızın yüzü üç boyutlu olarak bir bütün halinde değerlendirilir; dişlerin enleri boyları açıları rengi ve diğer tüm ayrıntıları kişiye özel çalışılarak en uygun şekilde planlanır.

Gülüş tasarımına başlamadan önce hastalarımızda en çok tereddüt uyandıran konu, tedavinin sonunda dişlerinin nasıl görüneceği ve yapılacak dişlerin kendisine yakışıp yakışmayacağıdır. Tam bu aşamada siz değerli hastalarımıza Mock Up ismi verilen teknik ile var olan dişlere hiç dokunmadan, kişinin dişlerine yapılacak olan işlemlerin sonucunu, yani "final gülüşünü", geçici bir materyalle hazırlayarak tedavinin başlangıcında gösterme imkanı da sunmaktayız.